گردهمایی زنجیره تامین برای انتقال اطلاعات و ایجاد شبکه ارتباطی؛ مصاحبه با دکتر وینفرد هینترباور

دکتر وینفرد هینتر بائر، قائم مقام مدیرعامل شرکت میتسویی کمیکال اروپا از دلایل حضور در این کنفرانس سخن گفت: سالیان طولانی محصولات خود را به مشتریان ایرانی ارایه داده ایم. خوشحال هستم که برای نخستین بار در کشوری در این منطقه، همه افراد درگیر با جنبه های مختلف مواد غذایی و بسته‌بندی گردهم آمدند تا اطلاعات خود را منتقل و یک شبکه ارتباطی را شکل دهند. این موضوع این رویداد را جالب توجه کرده و بدین دلیل من در آن حضور دارم. برگزارکنندگان کنفرانس بیش از ده سال است که نمایندگان ما در ایران هستند و از این طریق ما از وجود کنفرانس مطلع شدیم.

وی از چالش صنعت بسته‌بندی در ایران سخن گفت: ارتباطات و انتقال اطلاعات اندک است. راه حل این است که تولیدکنندگان موادغذایی و تولیدکنندگان بسته‌بندی با یکدیگر ارتباط داشته باشند و از نیازها و توانایی های خود بگویند. در غیر این صورت از مشکلات هم آگاه نخواهند شد. این کنفرانس موجب خواهد شد این روند اصلاح شود و امیدواریم این موضوع اقتصاد را گامی به جلو براند.

همچنین دکتر هینتربائر برای انجام پروژه های مشترک راهی پیشنهاد داد: شرکت پلیمر پیشرفته دانا همکار تجاری ما در ایران است، شرکتی فوق العاده با پرسنل فنی خوب. ما خدمات فنی نیز فراهم می کنیم و براساس درخواست همکاران ایرانی، مهندسان خود را به کارخانجات ایرانی اعزام می کنیم تا بر ماشین‌آلات کار کنند، از توسعه و فرمول ها و مفاهیم جدید حمایت کنند و این روش همواره موفقیت آمیز بوده است.